شرکت تبلیغاتی بومرنگ | Boomrang

Blog

۴۴ ایده بکر تبلیغاتی با تکنیک‌های منحصربه‌فرد

۱. از خط تای میان دو صفحه استفاده کنید

تبلیغات خلاقانه - آگهی تبلیغاتی برای آدیداس

در این دو صفحه‌ی منتشرشده برای آگهیِ «با آدیداس، همیشه ورزش کنید»، از خط تای میان دو صفحه به عنوان بخشی از طراحی این آگهی استفاده شده است. به صورتی که با باز و بسته کردن این دو صفحه، ورزشکار نمایش داده شده در تصویر، حرکات ورزشیِ درازونشست، تمرین با وزنه و حرکت کششی را انجام می‌دهد.

۲. کاری کنید مخاطب‌تان با دقت بیشتری به تصویر نگاه کند

تبلیغات خلاقانه - آگهی تبلیغاتی برای موتورسیکلت هوندا

هیچ‌کس ترافیک سپربه‌سپر را دوست ندارد، البته به جز موتورسیکلت‌هایی که می‌توانند جاخالی بدهند و از لابه‌لای کامیون‌ها، اتومبیل‌ها و اتوبوس‌ها، مانند مسیری هزارتو عبور کنند. موتورسیکلت هوندا نیز در مجموعه‌ای از آگهی‌های خود از این ایده استفاده کرده و در آنها انواع گوناگون وسایل نقلیه را به صورت مسیری هزارتو نشان داده است.

۳. برای رساندن پیامی مهم، از حیوانات استفاده کنید

تبلیغات خلاقانه - آگهی تبلیغاتی برای دوربین عقب خودروی فورد

شاید در این تصویر به نظر برسد که سگی در حال سلفی گرفتن است، ولی این‌طور نیست. این آگهی توسط اُگیلوی استانبول (Ogilvy Istanbul) برای دوربین عقب خودروی فورد طراحی شده است و سگی را نشان می‌دهد که مستقیم به دوربین یا در واقع، به مخاطبان این آگهی خیره شده است تا حس این پیام مهم را در آنها ایجاد کند که «با این دوربین، بهتر می‌توانیم دوستان کوچک خود را ببینیم و در نتیجه، کمتر با آنها تصادف می‌کنیم.»

۴. به مخاطبان خود یادآوری کنید که بعضی افراد با چه شرایطی زندگی می‌کنند

بومرنگ - تبلیغات خلاقانه - آگهی تبلیغاتی برای روز جهانی آلزایمر

آلزایمر، بیماری ناتوان‌کننده‌ای است که موجب از دست رفتن حافظه و اختلال در زندگی فرد می‌شود و باید موارد معمول و لازم برای سپری کردن روز را به افراد مبتلا به آلزایمر یادآوری کرد. در آگهی چاپی بالا که توسط سیمون ماسکانی (Simone Mascagni) و برای alzheimersday2012.org طراحی شده نیز، از همین تکرار استفاده می‌شود. این آگهی در مورد روز جهانی آلزایمر است و چالش‌های بیماری آلزایمر را به مخاطبان یادآوری می‌کند.

۵. با ظاهر مجله بازی کنید

بومرنگ - تبلیغات خلاقانه - آگهی تبلیغاتی برای بیماران مبتلا به آلزایمر در بلژیک

این آگهی مربوط به روز آلزایمر در بلژیک نیز مفهومی مبتنی بر از دست دادن حافظه دارد. در اینجا در یک صفحه‌ی مجله، حل شدن یا جارو شدنِ جوهر و حروف چاپی نشان داده می‌شود، درست مانند حافظه‌ی افراد مبتلا به آلزایمر که به تدریج پاک می‌شود. همراه با این تصویر، این پیام به مخاطب منتقل می‌شود که «امروز، ۸۵ هزار بلژیکی آنچه را که در روزنامه‌ها می‌خوانند، به یاد نمی‌آورند. بیایید از آنها حمایت کنیم.»

۶. از ستون‌های روزنامه استفاده کنید

بومرنگ - تبلیغات خلاقانه - آگهی تبلیغاتی برای چاقو

در آگهی بالا از ستون‌های روزنامه برای تبلیغ چاقوهای Carulla استفاده شده است و تصویری از ماهی تکه‌تکه شده در میان ستون‌های روزنامه نشان داده شده است.

۷. اشیا را به صورت بخش‌هایی از بدن انسان نشان بدهید

تبلیغات خلاقانه - آگهی تبلیغاتی در مورد مزایای دوچرخه سواری

در این آگهی، بخش‌های دوچرخه به صورت بخش‌هایی از بدن نشان داده شده است تا مزایای دوچرخه‌سواری برای سلامتی را یادآوری کند. مفهوم، طراحی و انسجام این آگهی موجب خلق تبلیغات خلاقانه و جذابی شده است که به راحتی برای مخاطب قابل درک است.

۸. تفسیر تازه‌ای از تصویری مشهور ارائه بدهید

تبلیغات خلاقانه - آگهی تبلیغاتی برای مداد رنگی فابر کاستل

در آگهی بالا که برای تبلیغ مدادرنگی‌های فابر کاستل طراحی شده است، نقاشی مشهوری با استفاده از هزاران مدادرنگی، بازآفرینی شده است. البته از این مدادرنگی‌ها برای ترسیم نقاشی استفاده نشده و خود مدادرنگی‌ها در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند تا نقاشی مشهور بازآفرینی شود. اگر با دقت نگاه کنید، می‌توانید تعداد زیادی مدادرنگی را مشاهده کنید که به دقت در کنار یکدیگر چسبانده شده‌اند تا نقاشی مشهور «جیغ» اثر ادوارد مونک (Edvard Munch) بازآفرینی شود.

۹. احساسی را به تصویر بکشید که مخاطب بتواند با آن ارتباط برقرار کند

تبلیغات خلاقانه - آگهی تبلیغاتی برای مسکن

این تبلیغات خلاقانه با عنوان «درد کار» که برای تبلیغ مسکن‌های Aspirina Bayer طراحی شده است، دستگاه منگنه‌ای را نشان می‌دهد که تصویر مردی بر روی آن کشیده شده است که از شدت درد، سر خود را با دو دست نگه داشته است. این تصویر به شکل هوشمندانه‌ای احساسی را که با سردرد ایجاد می‌شود (و مانند این است که سر خود را بر روی میز بکوبید) نشان می‌دهد.

۱۰. برای رساندن پیام خود از رنگ‌ها استفاده کنید

استفاده از رنگ ها برای تبلیغات خلاقانه

داشتن دندان‌های صدفی و سفید، یکی از اهداف بهداشت دهان و دندان و زیبایی است و در این تبلیغات خلاقانه که برای یک مرکز سفید کردن دندان‌ها طراحی شده است نیز از شعار تبلیغاتیِ «ما رنگ زرد را دوست نداریم» استفاده شده است. در این تبلیغات خلاقانه این شعار با استفاده از رنگ سفید برای چیزهای زردرنگ (لیمو، موز، زرده‌ی تخم‌مرغ و عروسک اردک) نشان داده شده است، زیرا همان‌طور که در این آگهی گفته می‌شود، آنها رنگ زرد را دوست ندارند.

۱۱. واقعی باشید

تبلیغات خلاقانه - آگهی تبلیغاتی در مورد ماراتن لندن

در آگهی بالا که برای ماراتُن لندن طراحی شده، کفشی نشان داده شده است که شهر لندن به صورت مینیاتوری در کف آن بازآفرینی شده است و این پیام را می‌رساند که این کفش از تمام قسمت‌های شهر لندن عبور کرده است.

۱۲. از جوانه‌های چشایی مخاطبان خود استفاده کنید

تبلیغات خلاقانه - آگهی تبلیغاتی برای سس گوجه فرنگی

در این تبلیغات خلاقانه برای تبلیغ سس گوجه‌فرنگی، از جوانه‌های چشایی مخاطبان استفاده شده است. بر اساس این آگهی، استیک و سیب‌زمینی سرخ‌شده بدون این سس گوجه‌فرنگی، مزه‌ای مانند مقوا خواهد داشت.

۱۳. الهام را به تصویر بکشید

تبلیغات خلاقانه - آگهی تبلیغاتی برای مدادهای فابر کاستل

در این تبلیغات خلاقانه برای مدادهای فابر کاستل، این شعار بیان می‌شود که «در هر مداد، ایده‌ای وجود دارد که در انتظار کشف شدن است.» در این آگهی سر مداد به صورت لامپی در صحنه‌ی نمایش نشان داده شده و نویسنده‌ای را در لحظه‌ی مهمی نشان می‌دهد که به او الهام شده است.

۱۴. از لحظه‌های تکرارنشدنی بهره ببرید

استفاده از لحظه های تکرار نشدنی برای تبلیغات خلاقانه

شرکت DDB Canada در فرصت مهمی که در آن، روز بزرگداشت قهرمانان جنگ (Remembrance Day) با یازدهمین روز از یازدهمین ماهِ یازدهمین سال مصادف شد، با این آگهی تبلیغاتی ساده ولی بسیار مؤثر، نسبت به زنان و مردان سرباز، ادای احترام کرد. آنها با استفاده از تصویر سربازان به جای اعداد، نمایشی تصویری از روز تاریخی ۱۱/۱۱/۱۱ را ایجاد کردند.

۱۵. از طنز استفاده کنید

استفاده از طنز برای تبلیغات خلاقانه

در آگهی تبلیغاتی بالا برای محصول StaSoft، فرد خشنی مانند سیلوستر استالونه به صورت کاریکاتوری پارچه‌ای نمایش داده شده و ترکیبِ شعار تبلیغاتیِ «حتی سخت‌ترین‌ها را هم نرم می‌کند» با پرتره‌ی پارچه‌ای، ترکیبی طنزآمیز و مهم‌تر از همه، جذاب و به یادماندنی را به وجود آورده است.

۱۶. تأمل برانگیز باشید

استفاده از تبلیغات خلاقانه برای نشان دادن کاهش تعداد گیاهان و جانوان

در این تبلیغات خلاقانه از طراحی‌های retro game برای برجسته کردن درجه‌بندی زیست‌محیطی (environmental gradation) استفاده شده است. در این آگهی از طرح‌های نمادین مهاجمان فضایی، پک‌من (Pac-Man) و Arkanoid برای نشان دادنِ کاهش تعداد نهنگ‌ها، درختان، گیاهان و گونه‌های جانوری استفاده شده است. به شکل هوشمندانه‌ای در شعارِ «It’s not a game anymore» (این دیگر یک بازی نیست) از متونی به رنگ خاکستری و سیاه استفاده شده است. متن سیاه رنگِ «It’s not me» (من نیستم) تأمل‌برانگیز است و احتمالا نشان‌دهنده‌ی نبود مسئولیت‌پذیری یا توانایی برای تأثیرگذاری و تغییر این شرایط است.

۱۷. نمادی شناخته شده را تغییر بدهید

تبلیغات خلاقانه - آگهی تبلیغاتی در مورد دوره های کارآفرینی

در آگهی بالا از نماد شناخته‌شده‌ی سنجاق در نقشه برای کسب‌و‌کارهای مختلفی مانند گل‌فروشی استفاده شده است. این آگهی برای تبلیغ دوره‌های کارآفرینی است و در آن از شعار تبلیغاتیِ «کسب‌وکار خود را بر روی نقشه مشخص کنید»، استفاده شده است.

۱۸. نگویید، نشان بدهید

تبلیغات خلاقانه - آگهی تبلیغاتی در مورد برند لوازم خانگی و آشپزخانه

در تبلیغات خلاقانه بالا، عکاس با دقت و وسواس بسیار، مواد غذایی، ظروف و تجهیزات آشپزی را برای برند لوازم خانگی و لوازم آشپزخانه‌ی Eva Solo به نمایش گذاشته است. در مجموعه‌ی این آگهی‌های تبلیغاتی، محصولات آشپزی و مواد اولیه در دستور پخت‌های بصری مینیمالیستی به نمایش گذاشته شده است.

۱۹. به حروف جان بدهید

جان دادن به حروف برای تبلیغات خلاقانه

این آگهی طراحی شده برای برند نسکافه، فقط از تعداد زیادی از زیگزاگ تشکیل شده است که در ردیف‌ها و ستون‌هایی در یک صفحه نمایش داده شده‌اند. ولی با شعار تبلیغاتیِ «هیچ چیزی مانند نسکافه شما را از خواب بیدار نمی‌کند»، این زیگزاگ‌ها به حروف Z (صدای فرد در هنگام خواب) تبدیل می‌شوند و در نهایت Zها بیدار می‌شوند و به Nهایی برای نسکافه تبدیل می‌شوند.

۲۰. از استعاره‌ای بصری استفاده کنید

استفاده از استعاره بصری برای تبلیغات خلاقانه

در این آگهی که برای سیستم دیسترونیک پلاسِ مرسدس بنز (دستگاهی برای حفظ فاصله‌ی ایمن و جلوگیری از تصادف) طراحی شده، از مجموعه‌ تصاویری استفاده شده است که در آنها انسانی تلاش می‌کند تا دو بخش بدن خود را به یکدیگر متصل کند، ولی با نگاهی دقیق‌تر به تصویر، متوجه خواهید شد که این اتصال می‌تواند مرگبار باشد.

۲۱. از رنگ‌های جسورانه استفاده کنید

استفاده از رنگ های جسورانه برای تبلیغات خلاقانه

شعارِ «قطع درخت، مرگ یک زندگی است» دقیقا به نکته‌ی اصلی و مهم اشاره می‌کند و گرافیک استفاده شده نیز ساده است و از رنگ‌های جسورانه‌ای هم استفاده شده است. در واقع این آگهی توجه مخاطب را به اثرات ویرانگر جنگل‌زدایی جلب می‌کند. در این تصویر، تنه‌ی درخت قطع شده به شکل حیوانِ در معرض خطر قرار گرفته‌ای درآمده است که خون آن در حال چکیدن است.

۲۲. در مورد توانایی‌های محصول، اغراق کنید

تبلیغات خلاقانه - اغراق در مورد قابلیت های محصول

در این آگهی مربوط به حوله‌ی کاغذیِ Foxy Asso Ultra، کاربرد محصول به شکل اغراق‌آمیزی نمایش داده شده تا بر قابلیت‌های آن تأکید شود.

۲۳. جوانه‌های چشایی را تحریک کنید

تحریک حس چشایی مخاطب برای تبلیغات خلاقانه

این آگهی مینیمالیستی برای چاقوی ژاپنی میابی (Miyabi) آن‌قدر خوب به نظر می‌رسد که می‌توان آن را خورد! این آگهی، درست مانند هندوانه‌ای که به تصویر کشیده است، تمیز، با طراوت و خوشمزه است.

۲۴. توجه مخاطب را به نقص‌ها جلب کنید

جلب توجه مخاطب به نقص ها برای تبلیغات خلاقانه

در تبلیغات مواد غذایی، معمولا تصاویری از مواد غذایی با ظاهری جذاب یا به اصطلاح همان سوپرمدل‌های دنیای مواد غذایی نمایش داده می‌شود. ولی آژانس مارسل پاریس، مجموعه‌ی زیبایی از تبلیغات خلاقانه را برای سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای Intermarché ایجاد کرده است که در آن، به منظور جلب توجه مخاطب نسبت به هدر دادن و ضایعات مواد غذایی، از میوه‌ها و سبزیجاتی با شکل‌های غیرطبیعی استفاده شده است.

۲۵. رفتارهای خطرناک را برجسته کنید

تاکید بر رفتارهای خطرناک برای تبلیغات خلاقانه

آگهی بالا که برای مجله‌ی TopGear طراحی شده، در مورد خطرهای استفاده از رسانه‌های اجتماعی در زمان رانندگی هشدار می‌دهد. در این تبلیغ از مفهوم بسیار ساده‌ای استفاده شده است که نیاز به تفسیر اندکی دارد و این شعار را بیان می‌کند: «پُل جانسون همین الان در کف رودخانه‌ی تِیمز، آنلاین شد. رانندگی و رسانه‌های اجتماعی با هم سازگار نیستند.»

۲۶. مواد تشکیل‌دهنده‌ی محصول را بزرگ‌تر جلوه بدهید

بزرگ جلوه دادن مواد تشکیل دهنده برای تبلیغات خلاقانه

شاید داشتن کوهی از پنیر، آرزوی بعضی‌ها باشد. در این تبلیغات خلاقانه که برای پرینگلز (Pringles، برندی از چیپس سیب‌زمینی و گندم) طراحی شده، کریس لابروی (Chris Labrooy) برای استفاده از انبوهی از پنیر در پیام تبلیغاتیِ «پنیر با پنیر اضافی و سفارش اضافه‌ای از پنیر»، از فناوری سه‌بعدی استفاده کرده است. فکر می‌کنید که این آگهی به اندازه‌ی کافی پنیری هست؟

۲۷. چشم‌ها را فریب بدهید

فریب دادن چشم ها برای تبلیغات خلاقانه

آگهی بالا که برای شرکت فولکس واگن طراحی شده، شاهکاری از ترفندهای بصری است. این تصویر که بر روی سطحی دوبعدی قرار گرفته است، سه بعدی به نظر می‌رسد و با بینایی و دید فرد بازی می‌کند و فیزیک را به چالش می‌کشد.

۲۸. از نمای خیلی نزدیک (extreme close up) استفاده کنید

استفاده از کلوزآپ و نمای نزدیک برای تبلیغات خلاقانه

با مشاهده‌ی تبلیغات خلاقانه بالا که برای فانتا با طعم توت‌فرنگی طراحی شده است، حس می‌کنید که زبان این فرد، شبیه توت‌فرنگی است. نمای بسیار نزدیک استفاده شده در این آگهی، چشم‌نواز است و به خوبی اجرا شده است.

۲۹. از موسیقی الهام بگیرید

الهام گرفتن از موسیقی برای تبلیغات خلاقانه

آژانس تبلیغاتی Draft FCB، با الهام از قطعه‌ی مشهور ریمسکی کورساکف (Rimsky-Korsakov) با عنوان «پرواز زنبور عسل»، آگهی‌ای را طراحی کرده است که در آن قدرت حشره‌کش Raid نشان داده می‌شود. این تبلیغات خلاقانه نوت‌ها و نمادهای موسیقی را به صورتی نشان می‌دهد که در پایین صفحه و روی هم انباشته شده‌اند و در واقع، حشره‌کش Raid زنبورهای عسل را در میانه‌ی پرواز کشته است.

۳۰. حسی از طعم و عطر را در مخاطب خود ایجاد کنید

القای حسی از طعم و عطر برای تبلیغات خلاقانه

هر میوه‌‌ای طراوت، عطر و طعم خاص خودش را دارد. این تبلیغات خلاقانه طراحی شده برای چایی با نام تجاری کورتیس (Curtis)، از حسی بهره برده است که با نگاه کردن به میوه و بو و مزه‌‌ای که در ذهن تداعی می‌شود، شکل می‌گیرد. با اضافه کردن کمی بخار به تصویر، دهان بیننده کم‌کم آب می‌افتد.

۳۱. از مقایسه استفاده کنید

استفاده از مقایسه برای ایجاد تبلیغات خلاقانه

در تبلیغات خلاقانه بالا که برای روز جهانی بدون دخانیات طراحی شده است، از مقایسه‌ی جوانی و پیری روی صورت یک زن، برای نشان دادن اثرات ویرانگر دخانیات استفاده شده است. در این تصویر، یک سمت صورت زن، جوان، شاداب و روشن است در حالی‌که سمت دیگر، پیر، تیره و پر از چین‌ و‌ چروک است.

۳۲. حسی از حرکت را ایجاد کنید

استفاده از حرکت برای ایجاد تبلیغات خلاقانه

شرکت تبلیغاتی Shanghai J&J Advertising در تبلیغات خلاقانه بالا، به شکل هوشمندانه‌ای از صفحه‌ای شفاف به عنوان بخشی از این آگهی ۲ صفحه‌ای استفاده کرده است که برای شرکت ارسال کالای DHL طراحی شده است. در این تصویر، با ورق زدن صفحه‌ی شفاف، پیک بسته را از فرستنده به دریافت‌کننده می‌رساند که نشان‌دهنده‌ی سرعت خدمات شرکت DHL است.

۳۳. حسی از فقدان را ایجاد کنید

القای حس فقدان برای ایجاد تبلیغات خلاقانه

در آگهی دو صفحه‌ای بالا که برای سازمان غیر‌دولتی مدافع محیط‌ زیستِ صلح سبز (Greenpeace) طراحی شده است، از یک صفحه‌ی کوچک میانی برای نشان دادن اثرات قطع درختان استفاده شده است. در صفحه‌ی اول آگهی، تصویر درخت زیبایی را می‌بینید و با ورق زدن این صفحه، مشاهده می‌کنید که تنها تنه‌ی قطع‌شده‌ی درخت باقی مانده است.

۳۴. با ادراک مخاطب بازی کنید

تبلیغات خلاقانه - با ادراک مخاطب بازی کنید

آنچه در آگهی بالا می‌بینید، سر تاس یک مرد است یا قسمت بالای یک نان همبرگر؟ در واقع در این آگهیِ مک‌دونالد به مناسبت روز پدر، هر دو مورد نشان داده شده است. در این آگهی به شکل هوشمندانه‌ای با درک مخاطب از پدر و نان همبرگر بازی می‌شود و با اشاره‌ای زیرکانه به روز پدر، برای محصول مک‌دونالد نیز تبلیغ می‌شود.

۳۵. نظر مخاطبان را تصدیق کنید

تبلیغات خلاقانه - اعتراف به نظر مخاطب

همه، محصولات غذایی marmite را دوست ندارند، همان‌طور که همه جورج دبلیو بوش را دوست ندارند. Marmite نیز در این آگهی تبلیغاتی، نظر مخاطبان را تصدیق می‌کند و در آگهی، marmite را هم‌راستا با پرتره‌ای از جورج بوش قرار می‌دهد و این شعار تبلیغاتی را بیان می‌کند: «یا marmite را دوست دارید یا از آن متنفرید» که البته گفته‌ی درستی نیز هست.

۳۶. از صفحه‌ی سفید استفاده کنید

استفاده از صفحه سفید برای ایجاد تبلیغات خلاقانه

با نگاه دقیق‌تر به این آگهی مک‌دونالد برای تبلیغ قهوه‌ی فوق‌العاده بزرگ، متوجه می‌شوید که لکه‌هایی از قهوه در اطراف گوشه‌های صفحه وجود دارد. این تصویر آگهی زیرکانه و مؤثری را ایجاد کرده است که در آن از صفحه‌ای سفید برای تبلیغ محصول مورد نظر استفاده شده است.

۳۷. از طبیعت الهام بگیرید

الهام از طبیعت برای ایجاد تبلیغات خلاقانه

آژانس تبلیغاتی Legas Delaney، مجموعه‌ای از تبلیغات چاپی را با شعارِ کاشت گیاه برای سیاره ایجاد کرده است که در هر کدام، برگی نشان داده شده است که تصویری از صنعت یا حمل‌و‌نقل در آن ایجاد شده است تا توانایی طبیعت را در به دام انداختن گاز دی‌اکسیدکربن نشان بدهد.

۳۸. حس‌و‌حالی خاص را در مخاطب ایجاد کنید

تبلیغات خلاقانه - حس و حالی خاص را در مخاطب ایجاد کنید

در تبلیغات خلاقانه بالا که برای کافه‌های زنجیره‌ای اُلیور براون (Oliver Brown) طراحی شده، از تصویر و رنگ‌هایی آرامش‌بخش استفاده شده است تا حس‌و‌حالی خاص را در مخاطب ایجاد کند. در این آگهی، دو فنجان قهوه نشان داده می‌شود که بر روی آنها پودر شکلات به صورت چشم‌هایی به شدت خسته پاشیده شده است. استفاده از این تصویر کاملا به جاست، زیرا کافه‌های زنجیره‌ای الیور براون «بیش از ساعات معمول، باز هستند.»

۳۹. به طرفداران متوسل شوید

استفاده از طرفداران یک برنامه برای ایجاد تبلیغات خلاقانه

در این تبلیغات خلاقانه که توسط شرکت تبلیغاتی Publicis طراحی شده، از طرفداران فراوانِ برنامه‌ی تلویزیونی پلیسی‌ای به نام CSI استفاده شده و در آن، از ژانر پلیسی و کارآگاهی این برنامه بهره گرفته شده است. در این آگهی، ردپای غول‌پیکری به شکل مسیر هزارتویی نشان داده شده که به یک جسد منتهی می‌شود.

۴۰. به اجسام بی‌جان، جان بدهید

جان دادن به اجسام بی جان برای ایجاد تبلیغات خلاقانه

در آگهی بالا که توسط جولیانو دی آلمیدا (Juliano de Almeida) طراحی شده، از تصویری روشن و جذاب برای تبلیغ دانشگاه Cruzeiro do Sol استفاده شده است. جولیانو دی آلمیدا در این تصویر، با استفاده از چهره، لباس و تراشه‌های مدادی که به صورت مو نشان داده شده، به مداد جان داده است.

۴۱. از توهمات نوری استفاده کنید

استفاده از توهمات نوری برای ایجاد تبلیغات خلاقانه

در این آگهی طراحی شده برای مؤسسه‌ی حفاظت از پرندگان ساحلی آفریقای جنوبی (Sanccob)، توجه مخاطب به کاهش سریع پنگوئن‌های آفریقایی جلب می‌شود و با الهام از اثر هنری هنرمند گرافیست هلندی، موریس کرنلس اشر (M.C. Escher) طراحی شده است. در این تصویر از توهمات نوری هوشمندانه‌ای برای جلب توجه بیننده و تأکید بر این پیام استفاده شده است که «واقعیت را ببینید، پیش از آنکه خیلی دیر شود.»

۴۲. فناوری‌ها را با هم مقایسه کنید

مقایسه فناوری ها برای ایجاد تبلیغات خلاقانه

این تبلیغات خلاقانه که برای شرکت سونی طراحی شده، با انباشته کردن سی‌دی‌ها به جای واحدهای ذخیره‌سازی میکرو، قابلیت‌های درایو USB را نشان می‌دهد. در این آگهی به شکل هوشمندانه‌ای نشان داده می‌شود که چرا و چگونه فناوری‌های جدید، فناوری‌های قدیمی را منسوخ می‌کنند.

۴۳. با محصول، تصویری ایجاد کنید

تبلیغات خلاقانه - ایجاد تصویری با خاستگاه و مبدا چای برای تبلیغ برند چای

Ariadne Colliard برای طراحی این آگهی تبلیغاتی برای چای تازو (Tazo)، ریشه‌ها و خاستگاه چای را به نمایش گذاشته است. در هر چای کیسه‌ای تصویری از معماری نشان داده شده تا خاستگاه و مبدا برگ‌های چای نشان داده شود.

۴۴. الگویی را نقض کنید

نقض یک الگو و سیستم برای ایجاد تبلیغات خلاقانه

چشم ما به سرعت به نگاه کردن به الگوها و سیستم‌های بصری عادت می‌کند. بنابراین وقتی این الگو یا سیستم نقض می‌شود، عنصر ناسازگار به شکل متمایزی از سایر عناصر مورد توجه قرار می‌گیرد. در واقع این همان مفهوم ساده و مؤثر موجود در پس این تبلیغات خلاقانه برای شرکت فولکس واگن است که در آن، این شعار تبلیغاتی بیان می‌شود که «یک قطعه‌ی بد، بر کل سیستم اثر می‌گذارد.»

برای ایجاد تبلیغات خلاقانه باید از کجا شروع کنیم؟

آیا متوجه شده‌اید که شعارها و تصاویر موجود در اکثر تبلیغات بالا، به طور عمیقی به یکدیگر پیوسته هستند؟ این مسئله نشان می‌دهد که باید در ابتدای طراحی هر آگهی تبلیغاتی، مفهومی قوی داشته باشیم. بنابراین برای تأثیرگذاری بر مخاطب، ابتدا در مورد مفهوم فکر کنید و سپس به طراحی بپردازید تا در مسیر درست برای ایجاد تبلیغاتی قرار بگیرید که مخاطبان‌تان آن را می‌فهمند، به خاطر می‌سپارند، با آن ارتباط برقرار می‌کنند و مهم‌تر از همه، به آن عمل می‌کنند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید