شرکت تبلیغاتی بومرنگ | Boomrang

Blog

آموزش ساخت کلیدهای میانبر در فوتوشاپ

ساخت کلیدهای میانبر سفارشی در فوتوشاپ

Photoshop برنامه ای است که به صرفه جویی در زمان اهمیت زیادی می دهد. به همین دلیل از میانبرهای صفحه کلید استفاده می کند. میانبرهای صفحه کلید امکان اجرای کارها در زمان کوتاه تری را می دهند.در این مقاله ب شما آموزش میدهیم تا هنگام کار با نرم افزار فوتوشاپ سریعتر عمل کنید.برای مثال ، اگر میخواهید سند جدیدی را باز کنید باید از منوی File گزینه ی New را انتخاب کنید یا از کلید ترکیبی Ctrl+N استفاده کنید.

سفارشی کردن کلید میانبر

برای سفارشی کردن کلید میانبر یا تعریف آن ابتدا باید به منوی Edit رفته و سپس فرمان Keyboard Shortcuts را انتخاب کنید. پس از مشاهده ی تصویر زیر ، از فلش هایی که در ستون سمت چپ برای گسترده کردن منوی حاوی فرمان ها در نظر گرفته شده است به دل خواه یکی را انتخاب کنید .

توجه داشته باشید که از قسمت Shortcuts For در پنجره Keyboard Shortcuts and Menus می توانید برای سه بخش منوها، ابزارها و منوهای پنل، کلیدهای میانبر سفارشی ایجاد کنید.

در مرحله اول گزینه موردنظر خود را از لیست انتخاب می کنید سپس کلیدهای ترکیبی که در نظر دارید را فشار دهید و پس از آن دکمه Accept را برای تثبیت فشار دهید. در پایان برای نهایی سازی تغییراتی که ایجاد کرده اید بر روی دکمه OK کلیک کنید.

نکته مهم هنگام ساخت کلید میانبر

1-در هنگام تخصیص کلیدهای میانبر برای یک عملکرد ممکن است که کلیدهای ترکیبی منتخب شما قبلا برای عملکرد دیگری از Photoshop در نظر گرفته شده باشد که در این صورت پیغام خطایی نمایش داده خواهد شد و بنابر تصمیم خودتان می توانید آن را جایگزین و یا به حالت اولیه برگردانید.

2-با استفاده از دکمه های مناسب در پانل سمت راست کادر مثل Add Shortcut , Delete Shortcut , Summarize میتوان کارهای دلخواه را انجام دهید.

دکمه Summarize:

دکمه Summarize به ما کمک می کند تا کلیدهایی که تغییر داده ایم را در یک فایل HTML ذخیره کنیم تا در صورت فراموشی، در تنظیمات مجدد بتوانیم از آنها استفاده کنیم.

دکمه Delete Shortcut:

دکمه Delete Shortcut کلید میانبر تعریف شده گزینه منتخب ما را حذف و Add Shortcut یک کلید میانبر (اصلی یا ثانویه) برای گزینه انتخاب شده ایجاد خواهد کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید